ARA VERMEK ARINMAKTIR

ara-vermek-arinmaktir

07.09.2016

Şimdiki yazım birkaç kez tüp bebek denemiş ve yorulmuş kader arkadaşlarıma…

Tüp bebek denemelerine ara vermek arınmaktır, temizlenmektir, hormonlarının dengelenmesidir. Yoksa bize verilen o hormon ilaçları ve 2 ayda bir tekrarlanan denemeler biz anlamadan bizi biz yapan özelliklerimizden alıkoyuyor. Bir gün bir bakmışsın “Bu ben değilim” demişsin, başkalaşmışsın. Kendini tanıyamıyorsun. Tabi buna zihnindeki bin bir türlü düşünce de girince, işin içinden çıkamıyoruz.
Dikkat et!

Unutma, biz duygusal canlılarız, duygularımızı fazla yıpratırsak bebeğimize kim bakacak? Ara vermek de tüp bebek denemektir. Tüp bebek denemek sadece rahmine yerleştirilen embriyonun büyümesini hissetmek değildir. Sürecin tamamıdır. Ben 4 sene denedim. Hala daha hastanede 3 tane sağlıklı embriyom var. Ama onlar bekleyebilir. Ben hayatımı yaşamaya devam edebilirim. Şu an koruyucu anne olduğum için kızım bana evlat sevgisini zaten tattırıyor. Şimdilik ikinci bir çocuk düşünmüyorum. Biliyor musun? Hani şu hep hayalini kurduğumuz Abidin Dino’nun “Mutluluğun Resmi” tablosu var ya! Ben şu sıralar akşamları o tabloyu oluşturuyorum. Kedim, kızım ve eşimle aynı yatakta uyanıyoruz. Sabaha karşı kızımız yanımıza geliyor ve kedimiz ayakucumuzda uyuyor. Bu sabah hayalimin gerçek olduğunu düşünerek, şükür ederek ve sevinçten ağlayarak gözümü açtım. Çünkü kızım kolumun altındaydı, kedim kızımla aramızdaydı, o muhteşem yumuşacık tüyleri ile başı kızımın dizinde poposu benim göbeğimdeydi, eşim de yatağın öte tarafındaydı. İşte mutluluğun resmi! Tüp bebek denemelerine ara verdim çünkü şu an ille de kendim doğurmam gerekmiyor.

Bize öyle bir yetenek verilmiş ki biz doğurmadığımız çocuklara kolaylıkla anne baba olabiliyoruz. Çocuk da kolaylıkla bize anne baba diyebiliyor. Böyle bir yeteneğimiz varken tüp bebekle çocuk sahibi olmaya direnmeyi bıraktım.

Ara ver! Biraz dinlen.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir