BİR SEBEP LAZIMDI

Geçmişine bir bak! Anneni mi kaybettin? Babanı mı? Bebeğini mi? Eşini mi? Ölümcül bir hastalık mı geçirdin? Küçükken çok mu fakirdin? İstediğin ilgiyi çok sevdiğin o kişide bulamadın mı? Ne yaşadıysan, senin canını yakan o deneyim neyse, seni şu anki sen yapan şey o.

 

Bugün çok sevdiğim bir arkadaşımı aradım. Biz aynı dönemde hamileydik. İkimiz de tüp bebek denemiştik ve her gün birbirimizi arayıp bugün nasılsın raporu veriyorduk birbirimize. Çok mutluyduk, hayaller kuruyorduk. Bebeklerimiz birkaç gün arayla doğacaktı. Önce ben hamile kaldım, 2 hafta sonra o. Ben 5 haftalıkken düşürdüm, o geçen hafta yanakları pespembe bir kız bebek dünyaya getirdi. Benim kaderimde mi var? Yoksa bu hikâyeyi ben mi yazdım bilmiyorum ama bazı şeyler var ya hayatımızda sürekli tekrarlanan işte benim de tekrarım bu. Tam en sevdiğim arkadaşlarımla aynı zamanlarda hamile kalıyorum ama benimkiler kayıpla sonuçlanıyor, onların ise bebekleri doğuyor. İşte hayatımızda böyle tekrarlanıp duran olaylar varsa bu olaylardan ders çıkarmadıkça tekrarlanmaya devam ediyorlar. Ama ben bu sefer nedenini buldum ve dersimi aldım. Bir anda şimşek çakar gibi aklımın bir köşesi aydınlandı. Ve şu an müthiş bir huzur hissediyorum.

Ben var ya ben, bir anda gelen ilhamın peşinden koşan ben, aslında bunca koşturmayı, şu an yaptığım ve yapmak istediğim her şeyi canlı ve sağlıklı bir bebek doğuramadığım için yapıyormuşum. Aslında benim içimde yanan bu alevden sıçramak için, ateşe popom değmesin diye kendimi yukarı sıçratıyormuşum ki bu sıçrayışlar şu anki Neva’yı oluşturmuş. Derinde beni dik tutan alev buymuş. Hepimizin içinde bizi hayatta dimdik tutan bir alev var. Hayatta kendimizde eksik gördüğümüz o şey her ne ise o bizi biz yapan şey işte. Geçmişine bir bak! Anneni mi kaybettin? Babanı mı? Bebeğini mi? Eşini mi? Ölümcül bir hastalık mı geçirdin? Küçükken çok mu fakirdin? İstediğin ilgiyi çok sevdiğin o kişide bulamadın mı? Ne yaşadıysan, senin canını yakan o deneyim neyse, seni şu anki sen yapan şey o. O olmasaydı bugün bu halinde olmayacaktın. İşte ben canlı ve sağlıklı bir bebek doğursaydım bugünkü ben, yani bunca öğrendiğim şey, kızım, eşim, kurduğum mükemmel ailem, sevdiğim arkadaşlarım olmayacaktı. Bugün ne yapıyorsam bunun için bir sebep gerekiyordu.  O sebep olmasa kim yapacaktı Neva’nın yapacaklarını? Bugünkü Neva olmam için bütün yaşadıklarım olmazsa olmazdı.

Sebepler güzel sonuçlar doğurur. Sebepleri verene şükürler olsun. Sebeplerinize sarılın. Onlar sizin yükselişiniz. Herkese içinde yanan alevinden mükemmel sıçrayışlar dilerim.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir