KALİTELİ BİR HAYAT İÇİN BİRAZ UZAKLAŞ

daha_hizli_kosmak_icin_neler_yapilmalidir

Kaliteli bir hayat istiyorsanız, hayatınızdan biraz uzaklaşmanız gerekir. Hayatınızı sevmek istiyorsanız, hayatınıza ara vermeniz gerekir. Bu yüzden tatile çıkarız. Bu yüzden hafta sonları biraz deniz havası almak için adalara gideriz. Bu yüzden eşimizi ve çocuğumuzu evde bırakır, arkadaşlarla eğlenmeye çıkarız. Bu yüzden bazı akşamlar yemek yapmaz, dışarıda yeriz. Bu da evde yemek yapmayı sevmek istediğin gecelerdir. Ertesi gün bir bakmışsın evde yemek yapmayı sevmişsin.

Peki ya uzaklaşmazsak ne olur? Kendimizi tutsak hissederiz. Boğuluyor gibi oluruz ve başkalarını suçlamaya başlarız. İşte bu en tehlikelisi! Başkalarını suçlarken onların sevgisini hissedemezsin ve onların seni sevmediğini düşünürsün. Üzülürsün ve bu günler geceler sürebilir. Ta ki hasta olana ve yalnız kalana kadar! İş bu raddeye gelmeden sen en iyisi uzaklaş!

Örneğin evli çiftler neden beraber çalışamazlar? Çünkü yedi yirmi dört aynı adamı/kadını görmek istemezler, özlem duymak isterler, gün içinde yaşadıklarını akşam eve geldiklerinde birbirlerine anlatarak rahatlamak isterler.  Eşler gün içinde birbirinden uzak durmak ister ki birbirlerine duydukları aşk ve sevgi tazelensin. “Yoo ben her dakika sevdiğimle olabilirim.” diyenleri duyar gibiyim. Tabi ki olabilirsin ama kısa zaman diliminde görüşen çiftlerden daha az sevgiyi hissedebilirsin. Birine duyduğun sevgiyi hissetmek ve kıymetini anlamak için ondan uzaklaşman şart! Kaliteli zaman geçirmek için uzaklaşman şart! Arkadaştan neden iş ortağı olmaz? Çünkü arkadaş kalabilmek için uzaklaşmak gerekir de ondan. Hâlbuki iş ortağı olduğunda uzun saatler beraber oturup hesap kitap yapmanız gerekir. Bu da aranızdaki sevgiyi azaltır. Bir hava almak istersin. Kim arkadaşından bıkmak ister ki? Aksine arkadaşlar bıktığın şeyleri konuşmak için değil midir? Arkadaştan uzaklaşılmalıdır. Mesela yatıya gelen bir misafirin en fazla bir gece kalmasını isteriz, fazlası aradaki sevgiyi o an için azaltır. Uzaklaşılmalı. Sonra yine bekleriz tabi ki. Anne/babadan biraz uzaklaşılmalı, her dakika tepemizde, her yaptığımıza karışır hale gelirler sonra. Çocuğundan da biraz uzaklaşmalı, onun o tatlı gülüşü geçirdiğin kaliteli zamanda anlaşılır yoksa kavga kıyamet sürekli bir evin içinde mücadele etmek sizi yorar. Uzaklaşın.

Uzaklaşmak derken hep negatif uzaklaşmak algıladıysanız bu yazı pek de mantıklı gelmeyecektir size.  Sevdiğiniz kişiden biraz uzak kalınca kişinin kıymetini anlarsınız. Değerinde bir sevgi yaşamak istiyorsanız o kişiye veya kendinize biraz zaman verin; ya tatile çıkın ya bahçeye ama mutlaka bir yere çıkın ve hava alın. Döndüğünüzde o kişi gözünüze daha değerli, daha güzel/yakışıklı, daha sevilesi gelecektir.

Sevgiye yakın kalın

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir