Annem

Canım Annem ile geçtiğimiz son 4 seneyi ve tüp bebek sürecini konuştuğumuz sohbetimizi sizlerle de paylaşmak istiyorum. Tüm tüp bebek deneyen anne adaylarına ve annelere gelsin… Ve tabi diğer tüm aile bireylerine… Bizler bu yolda iken her aile bireyi de kendi içinde başka bir süreç yaşıyor. Onların da duygu ve düşüncelerini merak ettim ve ilk annemle başlamak istedim.

Devamını Oku

Bizim Hikayemiz

İlk röportajımı eşimle yapmak istedim. Çünkü o bana bu süreçte en çok yardımcı olan, beni en yakından tanıyan kişi. Ve tabi ki erkekler bu konulara nasıl bakıyorlar görelim istedim. Bu fikirle beraber röportajı yaptık, tüm cevapları okuduktan sonra belki de ilk defa eşimin hislerini duymuş oldum. Daha önce hiç sormamışım bu soruları ona. Şimdi anlıyorum ki eşlerimize güzel sorular sorarak onlarla hislerimizi samimi paylaşımlara dönüştürmek mükemmel bir tecrübe.

Merhaba aşkım. Nasılsın?
Çok iyiyim karıcım.

Çocuğumuzun doğal yoldan olmayacağını öğrendiğinde ne hissettin?
Yıkıldım, eksik hissettim ve çok üzüldüm.

4 yıldır neler oluyor bize? Senin sürecinden biraz bahseder misin?
Spermlerinde problem olan çoğu erkek gibi ben de ilk başlarda bunu bir eksiklik ve arıza olarak hissettim. Ancak aslında öyle olmadığını zaman içerisinde kişisel gelişim kursları ve biraz da düşünmek sayesinde öğrendim. Bu uzun boylu/kısa boylu, mavi gözlü, koca kulaklı, güzel burunlu/çirkin burunlu olmak gibi tamamen fiziksel bir şeymiş. Buna anlam yüklediğim için olumsuz duyguları yaşıyormuşum. Bunu geçtiğimiz 4 sene içinde anladım. Devamını Oku